Wyniki z egzaminu higienistek stomatologicznych.

Są już wyniki egzaminów zawodowych naszych higienistek 😁
👍Oczywiście wszystkie zdały. 
👉I to nie byle jak tylko na poziomie 90-100%
🎉GRATULACJE

Zapraszamy po odbiór dyplomów. .🎉

Zakończenie roku szkolnego

100 137522.06.2018 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018,wręczenie świadectw ukończenia szkoły, przyrzeczenie absolwentek, kwiaty, trochę łez i tort na pożegnanie. Wszystkiego dobrego dziewczynki.

Czytaj więcej...

Egzamin Higienistek Stomatologicznych

19.06.2018 r. - nasz Higienistki podchodziły do egzaminu pisemnego z kwalifikacji w zawodzie.

Za tydzień będą podchodzić do egzaminu praktycznego. Trzymay kciuki.. egzamin HS

Na stronie CKE znajdują się klucze odpowiedzi.


 

Zakonczenie roku jest w piątek 22.06.2018 r. o godz. 10;00

Dofinansowanie z Urzędu Marszłkowskiego

Uzyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na zakup 40 sztuk mikrosilników Ultimate NSK kolanowy XL-KT o wartości 164 000 zł oraz na automat myjący NUMATIC TG4045 o wartości 16 592,70 zł

,

Akcja DKMS

15.06.2018 r. - pozyskiwanie potencjalnych dawców szpiku, które pod patronatem DKMS odbyło się w naszej szkole, już się zakończyło. 
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. 
Dziękujemy wolontariuszom i nauczycielom, którzy nadzorowali prawidłowość akcji.

Akcja DKMS

14 i 15.06.2018 r. w godzinach 10-15 w naszej szkole odbędzie się akcja pozyskiwania dawców komórek macierzystych pod patronatem DKMS❗
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także z poza szkoły.
👍Każdy może stać się kimś wyjątkowym i podarować nowe życie.
👉 Każdy z nas ma bliźniaka genetycznego.
👉Może ktoś potrzebuje właśnie Ciebie❔
📌Nasza Szkoła ma już tradycje współpracy z tą organizacją a pozyskani przez nas dawcy (nasi kochani absolwenci) są już rzeczywistymi dawcami dla kilku chorych pacjentów. 
😁Zapraszamy do udziału. 
👉To jest pobranie wymazu z policzka❗nie boli a może uratować komuś życie...
❗W tym roku szczególnie wspieramy naszą byłą uczennicę. 
💪Aniu może znajdziemy twojego bliźniaka👍

Relacje z dnia otwartego

07.06.2018 r. odbył się kolejny dzień otwarty.
Kandydaci z zainteresowaniem słuchali o nauczanych w szkole zawodach a następnie zwiedzili szkołe, rozmawiali z uczniami i nauczycielami. 
Niektórzy przezornie pobrali już skierowania do lekarza medycyny pracy oraz wzory kwestionariusza rekrutacyjnego.
Zapowiada się ciekawie. 
❗Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony www.msp3.waw.pl 
w zakładce Rekrutacja są wszystkie szczegóły tegorocznego naboru.
 
,
 

Zajęcia z ortodoncji

 1W dniach 29-30.V 2018 r. w ramach zajęć doszkalających odbyły się ćwiczenia z ortodoncji dla uczniów II roku Technik Dentystycznych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na dzień otwarty

Zapraszamy na dzień otwarty który odbędzie się 07 czerwca 2018 roku, od godziny 11.00 w naszej szkole. Bedzie możliwość zapoznania się z dwoma nauczanymi w szkole zawodami: technika dentystycznego i higienistki stomatologicznej. 

 
Zapraszamy do poznania naszej Szkoły, oraz pełnego wyposażenia do nauki jakie oferujemy.
 
Na rok szkolny 2018/2019 będziemy organizować nabory bez egzaminów wstepnych, do klas przedpołudniowych i popołuniowych w obu zawodach, więc warto zapoznać się z naszą ofertą. 
 
Plan dnia otwartego;
 
11.00 szkoła w pigułce – wystąpienie dyrektora szkoły20160404 084219
 
11.15 przedstawienie kierunku higienistka stomatologiczna (E.Klein) 
 
11.25 przedstawienie kierunku technik dentystyczny (T.Pruski)
 
11.35 omówienie zasad rekrutacji (D.Dargiewicz)
 
Od 11.45 zwiedzanie szkoły, zajęcia w pracowniach, technik dentystyczny i higienistka stomatologiczna przy pracy, pokazy prac z egzaminów wstępnych z lat ubiegłych jako pokaz umiejętności ale nie jako obowiązujący egzamin, spotkania z uczniami szkoły, spotkania z nauczycielami. 
 

Prelekcja w przedszkolu

100 1314Wprowadzać dobry nawyk od najmłodszych lat !
W dniu 27.04 uczennice I roku higienistki stomatologicznej w ramach zajęć z Pracowni Promocji Zdrowia i Edukacji Stomatologicznej odwiedziły dzieci w żłobku. To właśnie w wieku 2- 3 lat rozpoczyna się naukę odpowiedniego szczotkowania zębów.

Czytaj więcej...

Rusza projekt unijny

30726828 1689983864404420 8099206664739006854 n17.04.2018 - Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik i pani Wicemarszałek Elżbieta Lanc oraz nasz pan Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej Mirosław Krusiewicz podpisali projekt unijny wspierający rozwój uczniów i nauczycieli szkół kształcących w zawodach.

Czytaj więcej...

Próbny egzamin higienistek stomatologicznych

29060804 1663127107090096 8185377879074538821 oJuż za 3 miesiące nasze Higienistki będą zdawać egzamin zawodowy. Aby poszło im bezstresowo nasi nauczyciele organizują PRÓBNE EGZAMINY a uczennice, pokonują lęk przed nieznanym i celująco w czerwcu zdają egzamin. 
Nasza metoda to efekt 30 lat doświadczenia w kształceniu higienistek i doświadczeni nauczyciele. 

Czytaj więcej...

Dzień otwarty

28828723 1649547008448106 326674480439893658 o08.03.2018 r. - za nami Dzień Otwarty. Każdy kto do nas zawitał był przyjęty jak najważniejszy gość. Był czas na rozmowy z dyrektorem szkoły, nauczycielami, uczniami, oglądanie prac uczniów.

Czytaj więcej...

Periodontologia w pigułce - aspekty kliniczne

Nasze najlepsze uczennice II roku Higieny Stomatologicznej uczestniczyły 17.02.2018 r. wraz z nauczycielką, dr n.med. Emilią Klein-Dębek,  w szkoleniu dla lekarzy dentystów na temat „Periodontologia w pigułce – aspekty kliniczne”. Wykład przygotował i prowadził dr n.med. Bartłomiej Górski z Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM, a  na wydarzenie zaprosiła nas pani Ewelina Gruda –Żak, przedstawiciel medyczny holdingu  MIP Pharma Polska Sp. z o.o. i opiekun spotkania.

Czytaj więcej...

Zakończenie III roku

100 1048

12.01.2017 r. - odbyło się zakończenie semestru. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień  roku szkolnego dla uczniów III klasy. Pożegnaliśmy 30 uczniów zawodu technik dentystyczny. Na początku uroczystości Pani Dyrektor podsumowała pierwszy semestr, nie obyło się bez wzruszeń i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. Grono Pedagogiczne oraz uczniowie wszystkich klas pożegnali uczniów ciepłym słowem. 

Czytaj więcej...

Wigilia

100 1003Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przesyłamy serdeczne życzenia:

zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń. 
Niech radość i pokój towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok. 
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia z ortodoncji – zajęcia doszkalające

W dniach 12, 13. XII. 2017 r. w ramach zajęć doszkalających odbyły się zajęcia praktyczne z ortodoncji dla uczniów II roku Technik Dentystycznych.

Tematem zajęć były łuk Tigerstedta i łuk posuwisty.

Na zajęciach uczniowie mieli okazję poznać technologię wykonania łuków oraz przećwiczyć swoje umiejętności manualne podczas doginania łuków.

Świąteczna paczka

20171215 140259 Richtone(HDR)

Dnia 19.12.2017 r. nasi uczniowie po raz kolejny pokazali ,że warto pomagać i zorganizowali Świąteczną Paczkę dla rodziny z Domu Samotnej Matki. Udało się zebrać oraz zakupić żywność, środki czystości oraz przybory szkolne dla dzieci. Wszystkie paczki zostały zawiezione przez uczniów  tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona Szkoły

01 2017 dzien patronaDzień Patrona Szkoły - do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. Dzięki temu w środę, 29 listopada 2017 r. godnie uczciliśmy pierwszy Dzień Patrona Szkoły.

Program Dnia Patrona

Był to ważny dzień dla naszej szkoły. To nie tylko dzień szkoły, to także dzień techników dentystycznych i higienistek stomatologicznych, tych dwóch zawodów tak bliskich naszemu Patronowi. Jego wizja wspólnego z lekarzem sprawowania opieki nad pacjentem stomatologicznym przez trzyosobowy zespół, przyświecała jego pracy. W dydaktyce, ucząc techników dentystycznych często do tego nawiązywał. 

Czytaj więcej...

Dzień Patrona Szkoły – cmentarz na warszawskich Powązkach

W ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły w dn. 28.11.2017 r. został zorganizowany wyjazd na cmentarz na Powązkach w celu złożenia kwiatów na grobie p. dr Andrzeja Krocina. W delegacji byli przedstawiciele nauczycieli i uczniów II i III roku Techniki Dentystycznej. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza na grobie pana Doktora,  p. Wanda Jurek przybliżyła uczniom postać  dr Andrzeja Krocina.

Prelekcja dla uczniów V klasy SP

W dniu 22 listopada uczennice II roku higienistki stomatologicznej przeprowadziły prelekcję dla uczniów V klasy szkoły podstawowej, pod  tytułem „Jak dbać o zęby”.  Nasze uczennice przedstawiły omawiane zagadnienia bardzo fachowo, w ciekawy sposób  wykorzystując dodatkowo różne metody i formy edukacji. Zaproszeni uczestnicy uważnie słuchali 

Szkolenie dla uczniów I roku TD

20171121 142334

Dzień 21 listopada 2017, to kolejne szkolenie dla uczniów I roku techniki dentystycznej, w temacie łyżek indywidualnych. Tym razem grupa 12 chętnych uczniów wykonała łyżki indywidualne z kompozytu dla szczególnych pacjentów,  m. in. dla pacjenta po rozległej ekstrakcji zębów, pacjentkę z chorobowymi  zmianami śluzówki, oraz pacjenta z ranami na guzach szczęki po trudnej ekstrakcji. Uczniowie wykonali łyżki wybiórczo odciążone, a następnie w miejscach odciążenia wykonali perforację.

Łyżki indywidualne nie zaskoczą już żadnego  „Pierwszaka” chętnego zdobywać dodatkowe umiejętności.

Czytaj więcej...

Prelekcja dla uczniów II klasy gimnazjum

100 0749

W dniu 20 listopada  uczennice z I HS przeprowadziły pierwszą akcję edukacyjną z zakresu promocji zdrowia  narządu żucia, skierowaną do uczniów II klasy gimnazjum.

W pierwszej części spotkania  nasze uczennice przedstawiły prezentację multimedialną  oraz wykonały  pokaz  metod szczotkowania zębów, stosowania nitki dentystycznej  i irygatora  oraz wybarwiania złogów nazębnych za pomocą tabletek fuksynowych.  Następnie zaproszono słuchaczy do Sali nr 11 gdzie  mogli obejrzeć  wyposażenie gabinetu stomatologicznego oraz wybrane narzędzia stomatologiczne.

Czytaj więcej...

Szkolenie Oral-B

100 0653

8 listopada  po raz kolejny gościliśmy p. mgr Joannę Stępień przedstawicielkę firmy Oral-B, która przeprowadziła szkolenie dla uczennic I i II roku higienistki stomatologicznej.  Obecni również  byli nauczyciele. Szkolenie dotyczyło przede wszystkim produktów do higieny jamy ustnej ale także wybranych, istotnych  zagadnień  z wiedzy i praktyki higienistki stomatologicznej.

Atrakcją części praktycznej był pokaz użytkowania  nowej szczoteczki  Oral-B Genius z funkcją wykrywania położenia, która pomaga pacjentom nie omijać żadnej strefy szczotkowania zębów.

Czytaj więcej...

Szkolenie z łyżek

20171025 124943Dnia 25 października 2017 roku odbyło się szkolenie dla uczniów I roku techniki dentystycznej, którego tematem było wykonanie łyżki indywidualnej z kompozytu w przypadku braków częściowych. W szkoleniu uczestniczyło 8 uczniów. Każdy wykonał jedną łyżkę indywidualną na modelach anatomicznych od pacjentów. Gotowe łyżki zostały pokryte specjalnym nabłyszczającym lakierem do kompozytu.

Czytaj więcej...

Wykład dla higienistek

W szkole odbył się wykład dla uczennic II roku Higienistek Stomatologicznych. Pani Karolina Koprowska poprowadziła wykład na temat "Niekwestionowana rola olejków eterycznych w płynach do codziennej higieny jamy ustnej". 

Promocja zdrowia

100 0581Uczennice I roku higienistek stomatologicznych w ramach promocji zdrowego stylu życia przygotowały owocowe i warzywne sałatki. Sezon zimowy iście sprzyja licznym przepisom kulinarnym zawierającym niezbędne witaminy.

Kompozycje sałatkowe nasze zdolnie higienistki przygotowały starannie. Zadbały także o estetykę wystroju stołu. Było smacznie, zdrowo i wesoło. Polecamy tego typu aktywne zajęcia promujące zdrowe żywienie ograniczające nadmiar cukrów stosowanych we współczesnym świecie.

Czytaj więcej...

Integracja

100 0437Tegoroczne otrzęsiny pierwszoklasistów upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Uczniowie starszych klas zorganizowali dla tegorocznych "kociaków" liczne konkurencje, gry i zabawy a na końcu imprezy na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek. Zarówno przygotowanie jak i same otrzęsiny pozwoliły uczniom lepiej się poznać, zintegrować z wychowawcami i wzmocnić poczucie, że stali się pełnoprawnymi członkami szkoły.

Czytaj więcej...

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona