Honorowi Dawcy Krwi

W dniu 24.10.2016 gościliśmy w naszej szkole Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi im. dr praw Andrzeja Ferstena przy Centrali PKP S.A. w Warszawie  oraz wieloletniego honorowego dawcy krwi, działającego w Stowarzyszeniu HDK, określanego mianem "Maratończyka" - ponieważ oddał w swoim życiu honorowo ponad 42 l krwi.

Pan Jan Faberski wygłosił bardzo interesująco i wnikliwie opracowany wykład. Ta prezentacja wniosła niezwykle cenny wkład w wychowanie uczniów naszej szkoły i uwrażliwianie młodzieży, przygotowującej się przecież do wykonywania zawodu medycznego -  na potrzeby drugiego człowieka.

Szczególnie wartościowe w prezentacji obu panów było podkreślenie i wyjaśnienie znaczenia krwiodawstwa honorowego. Sami zresztą dali najlepsze świadectwo - swojego życia i za to należy się im szczególny szacunek.

Za kilka miesięcy, w naszej szkole, będziemy mieli okazję powitać przedstawicieli tego Stowarzyszenia ponownie. Mamy nadzieję, że to spotkanie rozpocznie długoletnią owocną współpracę i rozwinie ruch honorowego krwiodawstwa w naszej szkole pod patronatem Klubu Honorowych Dawców Krwi, reprezentowanym przez naszych gości.

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona