Kurs z estetyki

"Estetyka, której czas nie zmienia"

Kompozyt Fast Protec: Elastyczne dentyny oraz twarde i mocne szkliwo pozwalające na utrzymanie optymalnych rezultatów estetycznych i funkcjonalnych. Fast Protec oferuje szeroką gamę kolorów polimeryzowanych światłem dających możliwości idealnej personalizacji prac protetycznych, w bardzo naturalnych i trwałych odcieniach.

Śniadanie Wielkanocne

W dn. 10.04.2017 zgodnie z tradycją Naszej Szkoły spotkaliśmy się w pełnym gronie uczniów, pedagogów, pracowników administracji i obsługi oraz dyrekcji na uroczystym śniadaniu oraz podzieleniu się jajkiem. Uroczystość, rozpoczęła się od krótkiego przemówienia i złożenia wszystkim uczestnikom życzeń przez Dyrektora. Zaraz po tym, Pani Dyrektor podeszła do każdego ucznia w celu podzielenia się tradycyjnym jajkiem. Następny etap, to już właściwy poczęstunek i wspólne rozmowy przy stołach.  Dziękujemy wszystkim za waszą obecność.

Kurs „Profesjonalnej asysty implantologicznej”

1implantologia 1W  primaaprilisową sobotę, 1.04.2017 r odbył się w naszej szkole kurs „Profesjonalnej asysty implantologicznej” zorganizowany przez firmę Dental Skills Institute -  która obok programów edukacyjnych skierowanych do lekarzy stomatologów organizuje także szkolenia warsztatowe dla higienistek i asysty implantologicznej. Kurs prowadziła nasza znakomita absolwentka, Laura Grzegółkowska, która w 2004 r. w klasie pani doktor Moniki Nowak  z wyróżnieniem ukończyła naszą szkołę.

Czytaj więcej...

Dyplomy

W dniu 31.03.2017 r. szkoła odebrała dyplomy i świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technik dentystyczny. Ponownie potwierdziło się, że połączenie doskonałych wykładowców, świetnie przygotowanych w pomoce dydaktyczne pracowni oraz ciężkiej pracy uczniów, dały efekty, 100% zdawalność. Życzymy Wam wiele szczęścia i radości z wykonywania zawodu jaki zdobyliście w Naszej Szkole. Zapewniamy Was, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc, zwłaszcza w poszukiwaniach pracy, gdyż ciągle otrzymujemy dużo ofert pracy dla naszych absolwentów.

Wizyta w wypożyczalni zbiorów obcojęzycznych Biblioteki Publicznej im. Z. Rumla w Warszawie

wizyta w bibliotece

W dniu 10.03.2017 p. Bożena Surowiec zorganizowała wyjście uczennic I roku Higieny Stomatologicznej do biblioteki książek obcojęzycznych przy ul. Meissnera 5 w Warszawie.

Po bibliotece uczniów oprowadziła pracownica placówki p. Zofia Bardzińska. Zwiedzanie rozpoczęli od zbiorów British Council na I piętrze, gdzie oprócz podręczników do nauki jęz. angielskiego, słowników i materiałów dydaktycznych 

Czytaj więcej...

Promocja Honorowego Krwiodawstwa

krwio 2Dnia 6.03.2017 odbyła się w naszej szkole kolejna akcja edukacyjna, na temat promocji honorowego krwiodawstwa, w ramach ogólnopolskiej akcji „Podaruj kroplę nadziei”. Prelekcję pt. „Krwiodawstwo propozycją ważnej postawy w dorosłym życiu”, wygłosił dla uczniów Techniki Dentystycznej  p. Jan Faberski, członek Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Pan Jan Faberski przypomniał ważne słowa Jana Pawła II:
„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.

Czytaj więcej...

Pogrzeb Patrona

04.02.2017 r. zmarł Patron Szkoły. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli, Rady Szkoły oraz Dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej nr 3, uczestniczyli 16 lutego w uroczystościach pogrzebowych Patrona Szkoły. Delegacja złożyła wieniec na grobie Andrzeja Krocina w imieniu swoim oraz całej Społeczności Szkolnej.

Zajęcia dodatkowe

Najzdolniejsi uczniowie V semestru na dodatkowych zajęciach wykonali koronę ceramiczną metodą tłoczenia. Korzystali z pastylek do tłoczenia In Line  PoM Press-on -Metal firmy Ivoclar.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje

egzamin2017 01

28-01 i 29-01-2017 odbył sie w naszej szkole Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Technik Dentystyczny. Na zdjęciu ostatni instruktarz przeprowadzany przez przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej. Wszystkim życzymy zdania na 100 pkt.

Zakończenie III roku Technika Dentystycznego

Żegnamy się z cudownymi ludźmi, którzy wkraczają w nowy świat. Życzymy im sukcesów zawodowych.

Nasze dzisiejsze spotkanie jest niestety ostatnim takim wspólnym spotkaniem z naszymi nauczycielami i kolegami, z tą szkołą. Bowiem po wyjściu z niej staniemy się absolwentami. Każde z Nas Pojdzie w swoją stronę, wielu z nas tutaj zgromadzonych nigdy się już nie spotka. Mam nadzieje, że każdy z nas da sobie radę w nowym środowisku, jakie na niego czeka. Mam nadzieję, że szkoła, którą właśnie opuszczamy, będzie dumna z takich absolwentów jak my!

Dzisiaj jest ostatni dzień, który spędzamy w tej szkole. Szkole pełnej wspomnień, w szkole, której przeżyliśmy 2,5 roku naszego życia. Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy! Chcemy Wam dziś podziękować. Podziękować z całego serce za trud włożony w nasze wychowanie, w nasza edukację, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz przede wszystkim za całą wiedzę, jaką nam przekazaliście. W tak ważnym dla nas wszystkich dniu, oprócz gorących podziękowań, my uczniowie klas trzecich, chcemy Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia dalszej wytrwałości w szerzeniu edukacji, pomyślności w życiu osobistym oraz samych radości z pracy.

Uczniowie III roku TD

Ćwiczenia z ortodoncji – zajęcia dodatkowe

płytka dla niemowlakaW dniach 13, 21. XII. 2016 r. odbyły się dodatkowe zajęcia z zajęć praktycznych z ortodoncji dla  II roku Technik  Dentystycznych.

Tematem zajęć było wykonanie w akrylu  podniebiennej płytki stymulacyjnej dla niemowlaka.

Czytaj więcej...

Świąteczna paczka

Wierzymy, że świat jest piękniejszy, gdy umiemy dostrzegać drugiego człowieka i bezinteresownie nieść pomoc, dlatego Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w świątecznej paczce. W tym roku została wybrana rodzina z Domu Samotnej Matki. Dziękujemy Naszym uczniom za chęci i dobre serce.

Medal za zasługi dla dr A. Krocina

Za zasługi dla rozwoju zawodu technika dentystycznego dr Andrzej Krocin został odznaczony medalem honorowym Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych. Medal został wręczony przez p.Piotra Ożarka, Prezesa warszawskiego oddziału PTTD.

Jubileusz

W dniu 24.11.2016 r. w Medyczna Szkoła Policealna  Nr 3 obchodziła jubileusz 70-lecia swego istnienia połączony z uroczystym nadaniem im. dr Andrzeja Krocina.  Marszałek Adam Struzik wyróżnił placówkę Medalem Pamiątkowym  „Pro Masovia”  za całokształt działalności na rzecz rozwoju Mazowsza. Odznaczenie wręczył Dyrektor Mariusz Młynarczyk, dziękując za dotychczasową pełną zaangażowania działalność edukacyjno-wychowawczą. Zasłużeni pracownicy i nauczyciele otrzymali dyplomy uznania z podziękowaniem za wkład pracy i wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju placówki. Wszyscy gości zapoznali się z historią szkoły oglądając film przygotowany specjalnie na tą uroczystość. Zwieńczeniem obchodów było odsłonięcie tablicy patrona ufundowanej przez zaprzyjaźnioną ze szkołą firmę Marrodent oraz przekazanie sztandaru podarowanego przez Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych. Po części oficjalnej wszyscy goście mieli czas na wspomnienia, rozmowy przy kawie, herbacie, tortach ufundowanych przez sponsorujących nas firmach.

Wielkie podziękowanie za oprawę naszej uroczystości należy się Mazowieckiemu Zarządu Nieruchomości, który zadbał o wykonanie elewacji budynku i uporządkowanie drogi i terenu przed budynkiem szkoły.

Akcja profilaktyki

08.11.2016 uczennice II klasy higienistki stomatologicznej zorganizowały akcję edukacyjną dotyczącą profilaktyki próchnicy zębów, dla dzieci z przedszkolu. Nasze uczennice przekazały dzieciom wiadomości o pokarmach promujących zdrowie narządu żucia i o pokarmach szkodliwych dla zębów. Były pokazy szczotkowania zębów, pogadanki o wizytach u dentysty i o wymianie zębów mlecznych, wspólny taniec i śpiewanie piosenek o tematyce dbania o zęby. Dodatkową atrakcją był teatrzyk przygotowany  dla dzieci,   przez nasze uczennice, który bardzo  podobał się  Milusińskim. Przy okazji dzieci dowiedziały się czym zajmuje się higienistka stomatologiczna. Na zakończenie wizyty w salach zawieszono plakaty z hasłem "Żeby zdrowe ząbki mieć trzeba tylko chcieć" opatrzone podpisami dzieci w formie  rysunku Ich dłoni.

Honorowi Dawcy Krwi

W dniu 24.10.2016 gościliśmy w naszej szkole Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi im. dr praw Andrzeja Ferstena przy Centrali PKP S.A. w Warszawie  oraz wieloletniego honorowego dawcy krwi, działającego w Stowarzyszeniu HDK, określanego mianem "Maratończyka" - ponieważ oddał w swoim życiu honorowo ponad 42 l krwi.

Pan Jan Faberski wygłosił bardzo interesująco i wnikliwie opracowany wykład. Ta prezentacja wniosła niezwykle cenny wkład w wychowanie uczniów naszej szkoły i uwrażliwianie młodzieży, przygotowującej się przecież do wykonywania zawodu medycznego -  na potrzeby drugiego człowieka.

Szczególnie wartościowe w prezentacji obu panów było podkreślenie i wyjaśnienie znaczenia krwiodawstwa honorowego. Sami zresztą dali najlepsze świadectwo - swojego życia i za to należy się im szczególny szacunek.

Za kilka miesięcy, w naszej szkole, będziemy mieli okazję powitać przedstawicieli tego Stowarzyszenia ponownie. Mamy nadzieję, że to spotkanie rozpocznie długoletnią owocną współpracę i rozwinie ruch honorowego krwiodawstwa w naszej szkole pod patronatem Klubu Honorowych Dawców Krwi, reprezentowanym przez naszych gości.

Warsztaty z Oral-B

21 październik 2016 r. - kolejny raz nasz Partner, Firma Oral-B  przeprowadziła dla uczennic II roku zawodu Higienistka Stomatologiczna pokaz oraz warsztaty. W czasie tego szkolenia uczennice mogły przekonać się jak ważne zalety w codziennej higienie jamy ustnej odgrywają profesjonalne szczoteczki elektryczne. Na koniec wszystkie Nasze uczennice otrzymały od Firmy Oral-B nowoczesne szczoteczki elektryczne oraz pasty do zębów.

Dzień nauczyciela

W piątek, 14 października obchodziliśmy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Było wzruszająco i uroczyście. Były wręczane indeksy pierwszoklasistom przez Dyrektora Szkoły, przemówienia, mnóstwo ciepłych słów skierowanych w stronę nauczycieli, pracowników szkoły. Na koniec całej imprezy czekał na Nas słodki poczęstunek.

Piknik szkolny

Zgodnie z tradycją szkoły, korzystając z pięknej upalnej pogody, zorganizowaliśmy piknik integracyjny na „Plaży Poniatówka”. Rozgrzewką był mecz plażowej piłki siatkowej, w którym chętnie wzięły udział uczennice Higieny Stomatologicznej, wspomagane przez męską część Techników Dentystycznych. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych otrzęsin, w których „Pierwszaki” musiały wykazać się wiedzą o szkole, ale też sprawnością w różnych konkurencjach, między innymi rzutem protezą do celu. Piknik zakończyliśmy ucztą dla podniebienia, pyszne pieczone w ognisku kiełbaski z rumianym chlebkiem, smakowały wyśmienicie, a na deser mnóstwo słodkości.  

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Początek roku szkolnego 2016/2017 już dziś. Pani Dyrektor uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny, serdecznie przywitała wszystkich uczniów i nauczycieli. Chwilę później uczniowie otrzymali plan lekcji na kolejne 5 miesięcy wytężonej pracy. Oprócz nowego planu zajęć, uczniów czeka  jeszcze kilka nowości. rozpoczęcie roku szkolnego już pod nową nazwą szkoły - Medyczna Szkoła Policealna Nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie, jubileusz 70-lecia szkoły.

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona