Dzień otwarty

Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym 21.05.2015 r., odbył się dzień otwarty w naszej szkole. 

Odwiedziło nas wielu kandydatów do obu nauczanych w szkole zawodów. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole i małe niespodzianki. 

Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Pani Małgorzata Kosińska przedstawiła zawód Higienistki stomatologicznej a pan Tomasz Pruski - Technika dentystycznego. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła zasady rekrutacji, odpowiedziała na kilka pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego, do wglądu i do wykonania przez kandydatów. Kilka osób spróbowało swoich sił i trzeba przyznać, niektóre prace wyglądały bardzo obiecująco.

Kandydaci mieli możliwość zapoznać się z zasadami wykonywania prostych prac takich jak łyżki indywidualne, odlewanie modeli; ustawianie zębów; praca z kompozytem; ortodoncja;  modelowanie szkieletów; a w gabinecie stomatologicznym także odbyły się pokazy czyszczenia zębów; demonstrowanie zabiegów wykonywanych przez higienistki stomatologiczne; oraz bezpośrednie spotkania z uczniami. 

Zainteresowanie było duże, kandydaci pytali o szczegóły zawodowe oraz rozmawiali z uczniami o zasadach życia w naszej szkolnej społeczności.

Wszyscy wychodzili zadowoleni i nasyceni szkołą, pełni nadziei, że to właśnie oni staną się naszymi uczniami od września 2015 r. 

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona