Akademia RHEIN'83

W naszej szkole realizowany jest projekt  Akademia RHEIN'83 dla uczniów II roku Techniki dentystycznej.

Program dydaktyczny Akademia RHEIN'83 prowadzony jest w szkołach  Techniki dentystycznej w całej Europie. W ramach Akademii firma RHEIN’83 oferuje uczniom cykl wykładów i szkoleń dotyczących zastosowania nowoczesnych precyzyjnych elementów retencyjnych do protez zębowych, które eliminują stosowanie nieestetycznych klamer i poprawiają umocowanie protez w jamie ustnej znacząco poprawiając komfort ich użytkowania przez pacjentów.

6.11.2014 w naszej szkole odbył się wykład pt. „Zastosowanie elementów retencyjnych systemu RHEIN' 83 w leczeniu protetycznym i implantologicznym”. Wykład poprowadził lic. tech. dent. pan Paweł Matusiak, który jest kierownikiem merytorycznym Centrum Edukacyjnego firmy Holtrade. Przed wykładem każdy uczeń biorący udział w projekcie otrzymał zestaw edukacyjny składający się z ulotek przedstawiających procedury laboratoryjne systemów: OT CAP, PT STRATEGY, OT UNILATERAL i OT EQUATOR. Dodatkowo firma Holtrade w ramach umowy zawartej z naszą szkołą przekazała zestaw materiałów dydaktycznych - modele fantomowe oraz elementy niezbędne do wykonania prac objętych programem.

W ramach Akademii RHEI'83 uczniowie wykonają:

  • wkłady korzeniowe z zatrzaskami pod protezę całkowitą overdenture
  • wzmocnienie do protezy overdenture
  • korony z zatrzaskami do pracy kombinowanej
  • protezę szkieletową bezklamrową

W/w prace będą wykonywane przez wszystkich uczniów II roku Techniki dentystycznej w ramach ćwiczeń z techniki dentystycznej w roku szkolnym 2014/2015.

Jednym z warunków umowy jest zebranie dokumentacji fotograficznej wszystkich wykonanych prac. Pliki ze zdjęciami podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia zostaną nagrane na płytę CD i dostarczone do firmy Holtrade. Osobą odpowiedzialną za organizację i koordynację prac w ramach Akademii RHEI'83 w naszej szkole jest mgr Małgorzata Grodner. 

Uczniowie, którzy poprawnie wywiążą się ze swoich obowiązków otrzymają certyfikat RHEIN'83 o ukończeniu kursu praktyczne

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona