Zakończenie roku

26.06.2015 r. - po 10 miesiącach nauki, przyszła pora zakończyć rok szkolny 2014/2015. Kolejny rocznik techników i higienistek opuszcza nasze mury. Technicy w styczniu, higienistki w czerwcu. To były ostatnie roczniki, które pamiętały jeszcze Hożą! Tak oto historia juz przeniosła nas całkiem na Brzeską. Było dużo podziękowań, kwiatów, a koleżanka z I TD. Paulina Pruszyńska, uświetniła uroczystość piosenką.

Koniec roku szkolnego to początek wakacji, początek wypoczynku, zasłużonego relaksu dla wszystkich! I nauczyciele i uczniowie i pracownicy szkoły, i pani dyrektor, dla wszystkich był to pracowity rok, a więc... bawcie sie dobrze, wypoczywajcie i z nowymi siłami wracajcie od września do szkoły. 

Dzień otwarty

Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym 21.05.2015 r., odbył się dzień otwarty w naszej szkole. 

Odwiedziło nas wielu kandydatów do obu nauczanych w szkole zawodów. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole i małe niespodzianki. 

Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Pani Małgorzata Kosińska przedstawiła zawód Higienistki stomatologicznej a pan Tomasz Pruski - Technika dentystycznego. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła zasady rekrutacji, odpowiedziała na kilka pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego, do wglądu i do wykonania przez kandydatów. Kilka osób spróbowało swoich sił i trzeba przyznać, niektóre prace wyglądały bardzo obiecująco.

Czytaj więcej...

Szkolenie z Biofunkcjonalnego Systemu Protetycznego

20.05.2015 r. - Nasi uczniowie brali udział w szkoleniu z Biofunkcjonalnego Systemu Protetycznego. Kursanci poza uczestnictwem w jakże realistycznych wykładach dr n.med. Piotra Okońskiego spędzali długie godziny w laboratorium pod okiem instruktora techniki dentystycznej z w Schaan - Claudi Stuckler.

Dzień sałatkowy

06.05.2015 r. - zgodnie z tradycją Naszej Szkoły odbył się "Dzień dla zdrowia". Uczennice z Higieny Stomatologicznej przygotowały pyszne i zdrowe sałatki owocowe i warzywne. Sałatki były tak pyszne, że bardzo szybko zrobiły się puste miski. 

Wielkanoc

01.04.2015 r. - świętowaliśmy w Naszej Szkole Wielkanoc. Uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym spotkali się w jednej sali na wielkanocnym poczęstunku. Na stołach znalazły się tradycyjne świąteczne potrawy przygotowane przez uczniów. Całą uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor składając najserdeczniejsze życzenia, niech radość i pokój, które przynosi Nam Zmartwychwstały - źródło siły i nadziei - towarzysza nieustannie w codziennym życiu. 

Zakończenie I semestru

DSCN5037

06.02.2015 r. – pożegnanie ostatniego rocznika, który rozpoczynał naukę jeszcze w dawnej siedzibie szkoły, na ul. Hoża 88. Tym momentem zamykamy przeszłość związaną z dawną lokalizacja. III rok Techniki Dentystycznej ukończyło 37 osób. Uroczyście złożyli przysięgę i te cudowne chwilie zakończyli słodkim tortem.

Czytaj więcej...

Wesołych Świat

wesolych

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Spędzonych wśród zapachu świerkowych gałązek w gronie najbliższych i przyjaciół oraz wielu sukcesów w Nowym Roku życzy Dyrektor i Społeczność Medycznej Szkoły Policealnej Nr 3 w Warszawie.

Czytaj więcej...

Akademia RHEIN'83

04

W naszej szkole realizowany jest projekt  Akademia RHEIN'83 dla uczniów II roku Techniki dentystycznej.

Program dydaktyczny Akademia RHEIN'83 prowadzony jest w szkołach Techniki dentystycznej w całej Europie. W ramach Akademii firma RHEIN’83 oferuje uczniom cykl wykładów i szkoleń dotyczących zastosowania nowoczesnych precyzyjnych elementów retencyjnych do protez zębowych, które eliminują stosowanie nieestetycznych klamer i poprawiają umocowanie protez w jamie ustnej znacząco poprawiając komfort ich użytkowania przez pacjentów.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

DSCN4780

Tradycją naszej szkoły stało się, że uczniowie organizują uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela dla pracowników naszej szkoły. Chociaż tak małym gestem możemy podziękować pracownikom szkoły w trud włożony w nasza edukacje oraz wychowanie. Po krótkiej uroczystości oraz skromnym posiłku uczniowie oraz nauczyciele wybrali się na film “Bogowie”.

Czytaj więcej...

Piknik integracyjny

20140918 0002W tym roku szkolnym, piknik był wyjątkowy, ponieważ spotkaliśmy się w piękny, wrześniowy, słoneczny dzień na nadwiślańskiej plaży. Tradycyjnie, rozegraliśmy mecz piłki siatkowej, tym razem plażowej, następnie odbyły się otrzęsiny dla uczniów I roku techniki dentystycznej i higieny stomatologicznej. Zadania przygotowane dla „pierwszaków”, ubawiły wszystkich i humory dopisywały do samego końca. Piknik, jak zwykle, zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek.

Czytaj więcej...

Rozpoczęnie roku szkolnego

1.09.2014 r.- nasi uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Całe grono Pedagogicznie oraz uczniowie zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły – p. Dorotę Dargiewicz.
Dyrektor życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami .Miło było zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji.

Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona