Dzień otwarty

Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym, odbył się dzień otwarty w naszej szkole.

W ciągu dnia odwiedziło nas dużo kandydatów. Szkoda, że nie wszyscy przyszli na spotkanie od 10.00 bo wiele ważnych informacji ich ominęło. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole.

Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie przewodnicząca Rady Uczniów i nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła nowe zasady rekrutacji, odpowiedziała na szereg pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego z lat poprzednich, do wglądu i do wykonania przez kandydatów; wykonywanie prostych prac takich jak łyżki indywidualne, odlewanie modeli; ustawianie zębów; ceramika; praca z kompozytem; ortodoncja;  modelowanie szkieletów; oświata zdrowotna; pokazy czyszczenia zębów; demonstrowanie zabiegów wykonywanych przez higienistki stomatologiczne; oraz bezpośrednie spotkania z uczniami.

Najwięcej emocji budził brak sprawdzianu manualnego przy rekrutacji na Technika dentystycznego i obawy, czy kandydaci w przyszłości poradzą sobie z wykonywaniem prac zawodowych. Po kilku próbach, widać, że efekty wykonania były różne.

Zainteresowanie było duże, kandydaci pytali o szczegóły zawodowe oraz rozmawiali z uczniami o zasadach życia w naszej szkolnej społeczności.   

Wszyscy wychodzili zadowoleni i nasyceni szkołą, pełni nadziei, że to właśnie oni staną się naszymi uczniami od września 2014r.

Nabór już się rozpoczyna od poniedziałku, więc czasu na decyzje zostało mało.

Cała społeczność szkoły trzyma kciuki za mądre i przemyślane decyzje naszych kandydatów.

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona