Zakończenie roku szkolnego

27.06.2014 r. – koniec roku szkolnego i pożegnanie II klasy Higieny Stomatologicznej.

“Nadeszła właśnie chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego. Stoimy teraz tutaj, lecz myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, jeziora, doliny… Jednak dla nas, absolwentów, jest to chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz oczekujemy na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z nas zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Dochodzimy jednak do refleksji, że tę szkołę zapamiętamy na zawsze. Tak jak matka nie odchodzi od swego dziecka, tak i my będziemy myślami krążyć wokół tej szkoły.“

Dzień otwarty

Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym 22.05.2014 r., odbył się dzień otwarty w naszej szkole.

W ciągu dnia odwiedziło nas dużo kandydatów. Szkoda, że nie wszyscy przyszli na spotkanie od 10.00 bo wiele ważnych informacji ich ominęło. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole.

Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie przewodnicząca Rady Uczniów i nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła nowe zasady rekrutacji, odpowiedziała na szereg pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego z lat poprzednich, do wglądu i do wykonania przez kandydatów; wykonywanie prostych prac takich jak łyżki indywidualne, odlewanie modeli; ustawianie zębów; ceramika; praca z kompozytem; ortodoncja;  modelowanie szkieletów; oświata zdrowotna; pokazy czyszczenia zębów; demonstrowanie zabiegów wykonywanych przez higienistki stomatologiczne; oraz bezpośrednie spotkania z uczniami.

Czytaj więcej...

Spotkanie wielkanocne

0

Jak co roku przed Świętami. Uczniowie I roku technika dentystycznego wykonali pisanki i odwiedzili pensjonariuszy Domu Zasłużonego Pracownika Służby Zdrowia w Warszawie.

W szkole odbyło się spotkanie wielkanocne, przygotowane przez uczniów z higieny i techniki, pod czujnym okiem wychowawców klas. Frekwencja dopisała. Po krótkich życzeniach wszyscy delektowali się tym co było na stole. Wszystkie potrawy przygotowane były samodzielnie przez uczniów i były bardzo smakowite.

Wesołych Świąt i do zobaczenia po świętach!!    

Czytaj więcej...

Zakończenie semestru

DSCN4134

Choć za oknem zima i  -15oC w szkole gorąca uroczystość- zakończenie roku szkolnego dla V semestru technika dentystycznego.

To wyjątkowa chwila, dla nauczycieli, wychowawcy i dyrektora szkoły. Kolejne pokolenie techników dentystycznych opuszcza mury naszej szkoły.

To był wyjątkowy rocznik. Z 42-ch osób rozpoczynających naukę w 2011 roku na Hożej, do końca doszło 34 uczniów. Wszyscy przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i mamy nadzieje, że z powodzeniem odbiorą pod koniec lutego dyplomy zawodowe.

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

DSCN4076Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasza szkoła brała udział w akcji “Szlachetna Paczka”. Za zebrane pieniądze kupiliśmy jednej rodzinie najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, chemia, pomoce szkolne, odzież. W piątek (06.12.) oznakowane paczki trafiły do magazynu i będą podarowane tuż przed świętami.

Czytaj więcej...

Andrzejki

28.11.2013 r. Jak stary zwyczaj karze w Naszej Szkole odbyły się Andrzejki. Imprezę zorganizowały koleżanki z I higieny. Było mnóstwo wróżb andrzejkowych na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”, 

Projekt Unijny

26.11.2013 wtorek rano, siedziba Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych w Warszawie, to wazny dla szkoły dzień. Ponieważ właśnie dzisiaj, Europejski Dom Spotkań, fundacja Nowy Staw z nami w Partnerstwie podpisała projekt unijny „Podniesienie jakości kształcenia stomatologicznego gwarancją przyszłego zatrudnienia”. W ramach tego projektu w okresie jego trwania tj 1 XI 2013 - 30 VI 2015 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będą dla naszych uczniów finansowane szkolenia i zakup niektórych urządzeń na te szkolenia, płatne staże dla najzdolniejszych uczniów. To dla szkoły wielkie wyzwanie ale także szansa na rozwój oferty edukacyjnej na teraz i na przyszłość. 

Dodatkowo Europejski Dom Spotkań w ramach innego projektu w ramach EFS organizuje dla naszych nauczycieli szkolenia, które będą cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Tematem tych szkoleń jest dla nauczycieli Technika dentystycznego - wykonanie Epitez twarzy oraz CAD CAM od strony gabinetu dentystycznego dla nauczycieli Higienistki Stomatologicznej.

Spotkanie przyjaciół Hożej

20131123 125750

23.11.2013r. mgr Małgorzata Grodner wraz z uczennicami Techniki dentystycznej zorganizowała wystawę prac artystycznych uczniów naszej szkoły zatytułowaną "Nie tylko zęby"

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2013 r. w naszej Szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość została rozpoczęta krótkim przemówieniem przewodniczącego Rady Uczniów. W imieniu wszystkich uczniów złożył najserdeczniejsze życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu, a Nasza Szanowna Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich pracowników Szkoły na słodki poczęstunek, który zakończył się wypadem do kina na film “Wałęsa. Człowiek nadziei”.

Piknik

DSC09618Zgodnie z tradycja naszej Szkoły zorganizowaliśmy piknik integracyjny w Powsinie. Koledzy ze starszych roczników zorganizowali dla pierszaków gry-niespodzianki.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Początek nowego roku szkolnego 2013/2014 na Brzeskiej w innej niż dotychczas scenerii. Sala gimnastyczna, dużo miejsca,  krzesła, to coś nowego dla tych co pamiętają Hożą. Baliśmy się, czy kandydaci do szkoły odnajdą nas na Brzeskiej, a tymczasem chętnych było więcej niż rok temu. Ponad 100 kandydatów na technika dentystycznego o ponad 70 na higienistkę stomatologiczną. Niestety liczba miejsc ograniczona do 42 w obu zawodach. Wszyscy nowi uczniowie, na początek roku szkolnego stawili się niemal w komplecie. Stara wiara też dopisała, najwyraźniej trochę już stęskniona za murami nowej szkoły. Pani dyrektor

Odczytała list jaki p.dr Andrzej Krocin przekazał na jej ręce. List pełen ciepła, serdeczności i wspomnień ale także z przesłaniem dla uczniów i nauczycieli. „Być maksymalistą w minimalizmie”, „kształcić przez empatię” to główne myśli skierowane do społeczności szkoły. Pani dyrektor zachęciła wszystkich do intensywnej pracy, gdyż tylko taka praca przynosi owoce w postaci zdanego dyplomu zawodowego. Dowiedzieliśmy się także o planowanej na dzień 4.09 otwarciem szkoły, z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego p.Adama Struzika. Tak więc w środę pełna gala… Po oficjalnej uroczystości wszyscy udali się do swoich pracowni na spotkanie z wychowawcami.               

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona