Rekrutacja zakończona

Zakończyła się rekrutacja do naszej szkoły. Kandydatów było dużo. 105 na Technika Dentystycznego i aż 75 na Higienistkę Stomatologiczną. Liczba miejsc niestety ograniczona do 42 w każdej klasie.

Poziom kandydatów na TD dość wysoki w zakresie uzdolnień manualnych ale świadectwa ukończenia szkoły średniej na poziomie bardzo słabym. Ogólnie limit punktów był wyższy o 3p w stosunku do roku ubiegłego (przy tych samych kryteriach punktacji).

Na Higienistkę Stomatologiczną było dużo więcej chętnych niż rok temu. Ogólny poziom kandydatek był b.wysoki, najlepszym dowodem jest to, że aby zostać przyjętym do szkoły trzeba było uzyskać tzw maxa czyli pełne 10 punktów.

Wszyscy spotkamy się 2.09.2013 r. o godzinie 10:00 na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Zakończenie roku

28.06.2013 to historyczna data dla naszej szkoły.

Po raz pierwszy w siedzibie na Brzeskiej odbyło się zakończenie roku szkolnego i wręczenie świadectw ukończenia szkoły dla absolwentek Higienistki Stomatologicznej.

Ale zaczynając od początku… z sentymentem, w dekoracji została umieszczona nasza tablica adresowa Hoża 88. Zaskoczenie, nasz sztandar na podeście, nie mieści się na wysokości Sali!

Czytaj więcej...

Dzień otwarty

DSCN3237Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym, odbył się dzień otwarty w naszej szkole.

Zainteresowanie było duże, kandydaci pytali o szczegóły zawodowe oraz rozmawiali z uczniami o zasadach życia w naszej szkolnej społeczności.

Wszyscy wychodzili zadowoleni i nasyceni szkołą, pełni nadziei, że to właśnie oni staną się naszymi uczniami od września 2013 r.

Czytaj więcej...

Wielkanocne jajko

DSCN3122W środę ostatni raz składaliśmy sobie nawzajem najlepsze świąteczne życzenia Wielkanocne w starym budynku szkoły. Tą cudowną uroczystość zaburzały porozstawiane kartony, które świadczyły o rychłym odejściu do nowej siedziby szkoły. Tą smaczną uroczystość przygotowali nam uczniowie. Wracamy już we wtorek.

Czytaj więcej...

Przed Wielkanocą

IMG 0360Jak co roku, uczniowie pierwszego rocznika techniki dentystycznej przygotowywali dzisiaj wielkanocne pisanki i stroiki dla pensjonariuszy Domu Zasłużonego Pracownika Służby Zdrowia. W tym roku królowały gniazdka, piórka i pisanki własnej roboty. Wszystko wyglądało imponująco. Pisanki wykonane przez uczniów, są niespodzianką dla wielu naszych przyjaciół, których odwiedzamy przed Świętami.

Czytaj więcej...

Wiosenny Dzień dla Zdrowia

Jak co roku dzisiaj odbył się “Wiosenny Dzień dla Zdrowia” przygotowany przez uczennice I roku Higieny Stomatologicznej, który połączono z badaniami ciśnienia krwi i zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Do pysznych sałatek uczennice rozdawały owocowe soczki. To był ostatni dzień sałatkowy w siedzibie Szkoły na ulicy Hożej 88, bo następny odbędzie się już w naszej nowej siedzibie na ul. Brzeskiej 12.

Wyniki egzaminu

Są już wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technika Dentystycznego. Przystąpiło do niego 31 absolwentów czyli wszyscy, którzy ukończyli naszą szkołę w styczniu bieżącego roku.

Zdało, UWAGA... 31 !! WSZYSCY! SUKCES.

To już czwarty rok z rzędu, gdy egzamin dyplomowy zdaje 100% uczniów. 12 naszych absolwentów uzyskało powyżej 92% z części praktycznej. Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze dyplomy (oczywiście za zgodą ich właścicieli).

Zakończenie semestru

DSCN2984W naszej szkole odbyło się pożegnanie absolwentów III roku Techniki Dentystycznej i uroczyste wręczenie świadectw potwierdzających ukończenie szkoły.

Jest to rocznik 2010-2013, który jako ostatni zaczął naukę na Hożej i na Hożej ją ukończył.

Czytaj więcej...

Wigilia 2012

DSCN2902W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku w szkole odbyła się Wigilia. P. Dyrektor, uczniowie i nauczyciele przy jednym stole to dla większości pierwszaków niespodzianka. Starsze roczniki już się do tej rodzinnej atmosfery przyzwyczaiły. Kolędy grane na flecie i śpiewane, życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólna wieczerza, stworzyły ciepłą i miłą atmosferę. Pojawił się nawet Mikołaj ze Śnieżynkami i prezentami. Niektórzy nauczyciele zawitali do nas ze swoimi pociechami, a ciocie-uczennice dały się poznać od dotąd nieznanej strony, zdolnych opiekunek. Mimo, że zastawiony potrawami stół powoli pustoszał biesiadnicy toczyli wspólne rozmowy, robili zdjęcia, pojedyncze i grupowe. Gdy wigilia dobiegła końca, wszyscy wspólnie posprzątali i przygotowali sale na zajęcia już w nowym 2013 roku.

Czytaj więcej...

Andrzejki

Zorganizowaliśmy tradycyjne Polskie wróżby andrzejkowe. Były różne czary-mary, wróżby i wszyscy się świetnie bawili.

Dzień Edukacji Narodowej

DSCN2667

W naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor wręczyła pierwszym rocznikom indeksy. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Jesienny Dzień dla Zdrowia

Uczennice I roku Higieny Stomatologicznej przygotowały przepyszne i zdrowe sałatki warzywno-owocowe. Jest to kolejna akcja promująca zdrowe nawyki żywieniowe wśród naszych uczniów.

Witaj Szkoło!

 Rozpoczął się kolejny rok szkolny 2012/2013. Wszystkim naszym uczniom i nauczycielom życzymy wytrwałości i sukcesów w nauce.

Dane teleadresowe

Medyczna Szkoła Policealna nr 3
im.dr Andrzeja Krocina w Warszawie

ul. Brzeska 12 
03-737 Warszawa


sekretariat@msp3.waw.pl


tel./fax: +48 22 628 13 41
kom. +48 508 425 567 

20 logo cobranding

email ikona