Biblioteka szkolna Medycznej Szkoły Policealnej Nr 3 im. dr. Andrzeja Krocina w Warszawie towarzyszy uczniom od samego początku powstania naszej szkoły tj. od roku 1946 (wtedy jako Państwowe Liceum Techniki Dentystycznej) i bierze czynny udział w kształceniu na kierunkach farmacji (1954-1977), higieny stomatologicznej (od 1986), technika dentystycznego (od 1946) oraz technika sterylizacji medycznej (od 2022).

Przez blisko 80 lat biblioteka prowadzona była przez kilkudziesięciu bibliotekarzy, z których najbardziej znana jest postać Ireny Sendlerowej ps. „Jolanta”, która pracowała w latach 1962-1967 na stanowisku zastępcy dyrektora naszej Szkoły (Państwowa Szkoła Techników Dentystycznych), a w latach siedemdziesiątych w bibliotece Medycznej Szkoły Pomaturalnej.

 

Współcześnie biblioteka szkolna znajduje się od roku 1984 pod opieką Pani Ewy Biskupskiej, która trzyma pieczę nad zbiorem bibliotecznym prawie 4 tysięcy książek (dla porównania stanowi to około 1/175 zbiorów Biblioteki Aleksandryjskiej z wieku I n. e.).  

Są to zbiory zawodowe, gdyż dotyczą wiedzy z kierunków medycznych. Znajdziemy tam książki dedykowane technikom dentystycznym, higienistkom stomatologicznym, technikom sterylizacji medycznej i podologom. 

Księgozbiór jest cały czas uzupełniany i aktualizowany o najnowsze publikacje. Gromadzimy również czasopisma, które wypożyczamy.

Po przekroczeniu progu  biblioteki napotkamy na miłą i przyjazną atmosferę. Na terenie biblioteki znajduje się również kameralna czytelnia. Można tam poczęstować się słodkim cukierkiem (po którym oczywiście trzeba umyć zęby – w łazience, nie w bibliotece). Wszystkich chętnych zapraszamy 3 razy w tygodniu od godziny 10 do 15.